Blog

  • Home
  • New

ıPhone X ve Bilinmeyen Özellikleri

ıPhone X ve Bilinmeyen Özellikleri

1-Zorla Kapatma

Zorla kapatma geçmiş iPhone modellerinde (örneğin; telefon donduğunda), güç tuşu ve ana ekran tuşuna eş zamanlı basıldığında gerçekleşiyordu. Fakat iPhone X modelinde ana ekran tuşu olmadığı için zorla kapatma sistemi de değişti. Bu sistem artık güç tuşu ve ses azaltma tuşuna eş zamanlı olarak basıldığında çalışıyor.

2-L Şeklinde Büyük Pil

Akıllı telefon pilleri her zaman tartışılan bir donanımdır. Genelde yeterli güçte olmadıkları çoğu zaman vurgulanmıştır. Apple, bu vurgulanan sözleri ciddiye alarak iPhone X modelinin bataryasını daha güçlü duruma getirdi. Apple, iPhone X modelinin bataryasının geçmiş modellerin bataryalarına kıyasla yaklaşık olarak 2 saat daha fazla ömrü olduğunu açıkladı. iPhone X modelinin pili genişlemiş ve L harfi şeklinde üretilmiştir.

3-Yeni Zil Sesi

Apple firması genellikle zil sesleri ve bildirim tonları  üzerinde pek fazla değişikliğe gitmez. iOS 11 sürümünde de alternatif zil ve bildirim sesleri sunmadı. Fakat iPhone X modelinde, bu politikasından biraz taviz vermiş gibi görünüyor. Çünkü Apple, iPhone X modelinde, bizzat modelin kendisine has bir zil sesi yarattı.

4-Uygulama Geçişleri

iPhone X modelinde fiziksel ana ekran tuşu olmadığından uygulamalar arası geçiş sistemi de değişti. Fakat endişelenmeyin uygulamalar arası geçişler hala çok basit. iPhone X modelinin ekranının altında bir çubuk mevcut. Mobil Uygulamalar arası geçişler bu çubuk ile sağlanmakta olup, iPhone X’de uygulamalar arasında geçiş yapabilmek için tek yapmanız gereken çubuğu hızlı bir şekilde kaydırmaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir