Blog

İhtiyaca Göre Özel Yazılım

İhtiyaca Göre Özel Yazılım

İhtiyaca Göre Özel Yazılım

İhtiyaca özel yazılımlar, şirket verimliliğini arttıran ve iş süreçlerini kısaltan yazılımlardır. Teklif yönetim sistemleri, muhasebe yazılımları ve proje yönetim sistemleri gibi çeşitli görevleri olan yazılımlardır.

İhtiyaca Göre Özel Yazılım Satın Almanın Avantajları

İhtiyaca göre geliştirilen özel yazılımlar, şirketler için pek çok avantaj sunarlar. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz:

 • İhtiyaca göre özel yazılımlar, şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik uygun ve esnek çözümler sunarlar.
 • Bu yazılımlar şirketlerin günlük işlerinde hızlı ve pratik çözümler sunarlar.
 • Özel yazılımlar, şirketlerin kaynaklarını daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlarlar.
 • Firmanın hâlihazırda kullandığı diğer bilgisayar ve cihazlar ile entegrasyonları sağlanabilir.
 • Tablet, PC ve diğer farklı platformlarda çalışabilirler.
 • Tasarlanan yazılımlar, sonradan çıkabilecek ihtiyaçlara cevap verebilecek bir şekilde tasarlanırlar. Ayrıca firmanın ihtiyaçlarına göre özel rapor geliştirilebilir.

İhtiyaca Özel Yazlımlar Neden Gereklidir?

Sektörlerdeki iş süreçleri farklılık gösterdiği için hazır paket sistemlerin özellikleri tüm ihtiyaçları karşılayamayabilir. Çünkü hazır paket sistemler, firmaların genel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmaktadır. Bu yüzden bu yazılımlar üzerindeki değişiklikleri ancak firmanın isteği üzerine sağlayıcı firma yapabilmektedir. Ancak bu çoğu zaman uzun ve maliyetli bir süreci kapsamaktadır.

Hazır paket programlar ile zaman ve maliyet kaybı yaşamak istemiyorsanız ihtiyaca özel yazılımları tercih edebilirsiniz. Böylece hem müşterilerinizin memnuniyetini sağlar, hem de tüm yazılım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Özel Yazılımlar ile Hazır Paket Yazılımlar Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • İhtiyaca göre özel yazılım satın almanın en büyük avantajı, geliştirilmeye açık bir yapıda olmalarıdır. Firmaların ihtiyaçları sonradan belirginleşebilir, değişebilir ya da artabilir. Bu yazılımlar değişimlere her zaman hazırlıklıdır.
 • Özel yazılımlar, firmanın kullandığı diğer programlara entegre edilebilir. Böylece veriler tek bir yerde toplanabilir.
 • Hazır paket programlar iş süreçlerinin değişmesine neden olabilir, işleri uzatabilir. İhtiyaca göre özel yazılımlar ise iş süreçlerine uyarlanır ve iş süresinin kısalmasına yardımcı olurlar.
 • Özel yazılımlarda yazılım projesi firmaya aittir. Hazır paket programlarda ise durum farklıdır. Çünkü hazır paket programlar genellikle lisans ile kiralanmaktadırlar.
 • Firmaya özel hazırlanan yazılımlar, tablet ve mobil gibi farklı platformlarda kullanılabilir ve ihtiyaçlara göre şekillenebilirler. Hazır yazılımlar her zaman her platforma uyumluluk sağlamayabilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir